23 Ocak 2011 Pazar

öyle çok şey var ki...


hepimiz için bazı şarkılar vardır, böyle yüzde gülümseme oluşturan veya içimizde bir yerleri fena halde sızlatan ya da gözlerinizin önünden bir anda film şeritleri geçirten ya da ne bileyim işte önemli birseyler hissetiren yahu :D uzatmayalım :))

"kumdan kaleler - sana dair" şarkısını benim jenerasyonum gayet iyi bilir. o dönemin iç kıpırtılarında önemli bir pay sahibi olmuştur. o zamanlar genel de radyoda dinlenen bir şarkıydı. çünkü yoktu ki bugünkü gibi herkesin elinin altında bir müzik çaları. en fazla walkman vardı ve kasetli dönemlerdi :) kaset deyip geçmeyelim bizim zamanımızda ergen bir veledin mal varlığını olustururdu bunlar :)) neyse sapıttırmayalım konumuzu

şarkıların paylaşımı zor olduğundan, anlamları da daha güçlü oluyordu...
ve bu şarkının da benim hayatımdaki anlamının bundan 10 yıl öncesiyle bugünkü arasında hiçbir farkı yok :)
şuan bile mısralarında aynı heyecanı hissetmek, melodisinde o günleri sanki dün yaşamış gibi algılamak...
bunda sadece şarkının mı payı var. elbette ki hayır. burada bu duyguları hissettiren insanın da payı büyük.
aradan geçen bunca uzun yıllara rağmen, hep aynı gülümsemeyi görmenin güzelliği anlatılamaz :))
işin bir yanı da bunu kendine bile anlatamaman :)
bir an keşke şu isviçreli bilim adamları sakızların dişe zarar verip vermeyeceğini araştıracağına zaman makinesi üstünde çalışsalardı demeden alamıyorum kendimi :) şimdiye kadar çoktan icat edilirdi ben de o günlere kaçardım :) hatta hep o günleri yaşardım geri geleni öpsünler valla :)

o güzelim yıllarda hayatımda öyle biri vardı ki ( biri vardı derken yanlıs anlasılmasın ilişkisel bazda değil sosyal ilişkiler bazında :) ) hayatımda nereye koymam gerektiğini bir türlü becerememiştim. kaldı ki hala beceremiyorum :) aslında buna uğrasmıyorum da. şuan bile o zamanlarda olduğu gibi, o an ne hissediyorsam ona da o sıfatı koyuyorum. yani değişen birşey yok...
bazen zıpır bir veledin park arkadası oluyor, bazen de çok kadim bir dost,
bazen deli divane bir aşk oluyor, bazen sanki aynı anda dünyaya gelmiş iki kardeş... dedim ya kategorisini belirleyemedim hiçbir zaman :D belki de bu kadar güzel olan da bu be :)

"bir yürek çarpıntısı onu her gördüğünde,
öyle çok şey var ki bak; sana dair..." diyor şarkı...

öyle çok şey var ki...

tüm mısralarıyla yaşıyorum bu şarkıyı ve bunun şuan bile aynı keyfi vermesi sanırım hayatın güzel olabileceğine inandırıyor insanı :)))

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder