29 Haziran 2011 Çarşamba

beni kategorize etme!

beni kategorize etmeyin ulan

“neden böyle yapıyorsun”
“neden bunu yapmıyorsun”
“bunu neden dedin”
“yanlış yapıyorsun”  bak bu lafa fena ayarım haaa. Neye göre kime göre yanlış.
Kendinizden farklı düşünebilen insanlardan cok korkuyorsunuz değil mi? Hele ki bir de düşündüklerini uygulayabiliyorlarsa sizin için katlanılmaz bir durum olusuyor.
Siz kalıplarda yasıyorsunuz hayatınızı kapasitesi belli bir harddiske benzettiniz farkında değilsiniz. Aşırı yukleme yapılamaz. Uygun olmayan dosya yüklenemez vesaire vesaire vesaire.
Kendi iç dünyanızda öylesine monoton yaşıyorsunuz ki, bu yüzden eleştiriyorsunuz işte size “farklı” gözüken insanları, hislerini, sözlerini, hareketlerini.
Sorsam size “her insan farklı değil midir?” diye vereceğiniz cevap “elbetteki farklı” olmazsa ben de kendimi koyun yetiştiriciliğine adarım.
E arkadasım madem hepimiz farklıyız neden o zaman başka fikirler ayıp kötü çirkin kaka...
Garipsiniz insanoğlu garip. Düşünmekten korkuyorsunuz. Düşündüğünüzü sandıklarınızın aslında başkaları tarafından uzun zaman önce düşünülüp önünüze atılıp tarafınızdan ezberlenenler olduklarını ne zaman kabul edeceksiniz? Elbette ki böyle birsey yok değil mi
Şimdi mevzuya toplumsal yapı sosyal sistem gibi teorik oalrak da yaklasırız isterseniz ama ne gereği var. Sen kendi hayatını var etmeden toplumda var olmaya calısıyorsun. Sana “farklı” olanı düşünmemen öğretildi bu senin de sucun değil aslında. Ama sen de zaman zaman içten içe düşünmedin mi o “farklı” şeyleri. Ama tabi ya ayıp dedin ya kötü ya çirkin ya kaka vesaire vesaire vesaire.
Şimdi diyebilirsiniz ki sana ne bizim hayatımız. Evet haklısınız sizin hayatınız ama unuttuğunuz birşey var bu noktada. Eleştirdiğiniz hayatlar da bizim hayatlarımız. Amaan bizi gectim eleştirdiğiniz hayat da benim hayatım canlar.
Hayatıma yaklaşanlar ilk etapta bu farklı düşünme yapıma farklı hareketlerime sempati duyup geldiğinde neden sonra bunu değiştirme dürtüsüyle savaş veriyorlar. Ben biliyorum cevabını aslında ama açıkcası yanlış yere çekileceğinden adım gibi eminim. Çünkü burada da kendinizce bakacaksınız mevzuya 
Siz bilir misiniz ki eleştirmediğiniz hayatlar tarafından eleştirilmek aslında nasıl bir eziyettir.en güzel arkadaşlıkları bile bitirir hatta.
Bu mevzunun en komik olduğu bölüm aslında aşk faslı :D ilk etapta aşık olunurken sevilen karakterin sonraları değiştirilmeye çalışması gercekten de kahkaha sebebidir ( abartmıyorum yasadım kahkaha atıyorum)
Sinir bozucu oluyor karsı taraf için ama yapacak birşey yok. E canım benim malı bilip de girdin ihaleye. İhaleyi aldıktan sonra ne teklif değişir ne de mal. Hani varsa böyle bir dünya tası tarağı toplayalım gidelim cümbür cemaat. Kafamıza göre takılırız işte sıkıldıkca değiştir deriz :D
Hayatım boyunca cok insan girdi cıktı hayatıma. Dostlar arkadaşlar tek gecelik hatunlar karın ağrısı aşklar vesaire vesaire vesaire. Çok sirkülasyon oldu hayatımda insan yönünden. Herkesin tek derdi benim yaptıklarım yapmadıklarım söylediklerim sustuklarım...
Komik olan ne oluyor biliyor musunuz?
“sen cok değiştin” lafı. Hadddeee leeeennnn :D değişseydim hayatımda varlığınız devam ederdi.
Hele ki sözüm ona sevgililer. Bir sevgilim birgün bana sen neden bana hiç “aşkım” demiyorsun dedi. Verecek cevap bulamadım. Hani diyemedim ki hamurumda yok be canım. Demem mi gerekiyor. Sevgimi sınıflandırmam mı gerekiyor sıfatlandırmam mı? Neden beni olduğum gibi severken sonra olmadığım birine dönüştürmek istiyorsun ki. Bu küçük bir örnek canlarım karsımızdakini kendimize göre kategorize etmek için.
Sözüm ona herkesin hayatına saygınız var, sözlerine saygınız var değil mi? NAHHH VAR
Fırsatı ilk bulduğunuzda demediğinizi bırakmazsınız arkasından. Hani saygı sevgi kardeşlik.
İnsanlar sizin düşünemediklerinizi düşündükleri, yaşayamadıklarınızı yaşadıkları için neden sizin gözünüzde suçlu oluyor? Ha bunun nedenini de o bilip de yanlıs anlasılmasın diye söyleyemediğim şey.
Hayatımda bir insan beni ben olduğum için sevdi, beni kalıplara sıfatlara kategorilere sıkıştırmadı. Benim hayatımı sevdi, benim hayatımı anladı benim hayatımı benimsedi. Yapma demedi yap da demedi beni kendine göre düşünmedi, beni ben gibi düşündü.
Ve bu yüzden işte ben ona hala aşığım...

Siz de özgür bırakın artık fikirlerinizi ve hayatın tadını cıkartın. Yıkın iç dünyanızın monotonluğunuzu
Bunu başaramazsanız bana hep şunu diyeceksiniz
HAYAT SANA GÜZEL.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder